
Съвет 2) Ако Вашият пациент страда от частична глухота и използва слухов апарат, преди да започнете да разговаряте с него уверете се, че апаратът работи. Също така, добра практика е ако има страничен шум да го отстраните (Ако прозорецът е отворен, затворете го, намалете телевизора, радиото и др.).
Съвет 3) От голямо значение е да останете спокойни и да не повишавате тон, ако пациентът не може да Ви чуе добре (това се отнася за пациенти с частична глухота). В такива ситуации, останете спокойни, усмихнете се, запазете добрия тон и повторете казаното от Вас. Помнете едно, пациентите не са виновни, че имат проблем със слуха! Не се ядосвайте на тях. Виновна е болестта.
Съвет 4) За финал, но може би най-важното, ако Вашият пациент, може да чете по устните, опитайте се да използвате кратки и точни изречения във Вашата комуникация. Стремете се да говорите бавно и да изказвате думите ясно. Когато разговаряте с него, от голямо значение е Вашите и неговите очи да бъдат на едно ниво, това ще помогне на пациента да се фокусира по-добре върху диалога
Бонус съвет) Помнете, че винаги можете да използвате жестове и мимики, с които да подпомогне разбирането на това, което искате да кажате. Също така стремете се да не прескачате от тема в тема, защото има вероятност пациентът Ви да изпусне връзката межди нещата.
Последно, имаме много полезен коментар от И. К. , която ни подсеща, че винаги може да напишем на екрана на телефона си това което трябва да кажем и след това го показвам на пациента.
Ще се радваме, ако и Вие споделите полезни и практични съвети по темата.
От екипа на “Асистент24”
Кандидатствайте за работа като болногледач в Германия!
Ако търсите работа като болногледач в Германия или домашен помощник, може да ни потърсите на следните телефони, за повече информаиця: 0889 605 652 или 0897 500 260.
Също така ако желаете, може да ни изпратите и Вашата автобиография на candidat@asistent24.bg или като попълните формата по-долу!